Dizi Arayanlara: Mutlaka Seveceğiniz 5 Dizi

Breaking Bad

1) 11.22.63

11/22/63, tekdüze bir hayatı olan ve karısıyla boşanmak üzere olan bir lise hocasının (Jake Epping) lokanta sahibinin gösterdiği portalı kullanarak geçmişe gitmesi ve JFK (John F. Kennedy) suikastını engellemeye çalışmasını, çalışırken geçmişteki insanlarla kurduğu bağları anlatan bir dizi.

Jake Epping yani James Franco’nun mükemmel oyunculuğu gözümüzden kaçmıyor.

2) How I Met Your Mother

Ted kendisine arkadaş grubuyla küçük bir dünya yaratmıştır. Bu grupta en iyi arkadaşı hukuk öğrencisi Marshall, dokuz yıllık sevgilisi Lily ve kızlara düşkünlüğüyle bilinen ve takım elbisesiz dışarı adım atmayan Barney vardır. Onun uzun ilişki gibi bir derdi yoktur. Aksine kendisi her renk kızla takılmaktan keyif alan bir çapkındır. Bir gün Marshall, sevgilisi Lily ile evlenmek istediğini söyleyince Ted paniğe kapılır. Ted’in bekar kalmaya niyeti yoktur ve gerçek aşkı bulmak için kolları sıvamalıdır.

Sürekli Friends ile karşılaştırılan HIMYM’yi daha öne yazmamın sebebi dizide verilen dersler diyebilirim :).

3) Friends

Manhattan’da yaşayan bir arkadaş grubu arasında geçen olayları anlatan unutulmaz sitcomlardan biri.

4) Chuck

Stanford mezunu olan ve bir teknoloji mağazasında çalışan bir gencin eski yakın arkadaşı ve ajan olan Bryce’tan aldığı bir email sonucu kafasına bir bilgisayar yüklenir. Bilgisayarın peşinde olan CIA ve NSA ajanları Sarah ve John’la Chuck’un yaşadıklarını anlatan bir komedi dizisi.

Türkiye’de pek bilinmese de benim en sevdiğim dizilerden biri.

5) The 100

Dünya’nın sonunu getiren nükleer felaketten sonra uzayda 12 ülkenin uzay araçlarının bir araya gelmesiyle oluşan Ark’ın yüzyıllar sonraya dünyada hayat var mı diye kontrol amacıyla gönderdiği 100 genç mahkumu anlatıyor.

İlk bölümden itibaren sizi saracağına emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir