İnternetten Para Kazanmak için 36 Yol 2019

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber hayatımız ciddi ölçüde değişti. Artan kullanıcı sayısı sayesinde, günümüzde internetten müşteri bulmak ve para kazanmak hiç de zor değil. Sadece sabır ve nasıl yapıldığını bilmek gerek,

1- Fiverr’da ilan vermek

Dünyanın en büyük freelance platformlarından biri olan Fiverr’da istediğiniz her şey için ilan verebilirsiniz. Web site tasarlama, hata çözümü ve tasarım sitede en çok rağbet gören alanlar. İlanınızı verdikten sonra hemen müşteri bulamayabilirsiniz ama üzülmemek gerek çünkü birazcık sabır ve emekle sizde platformdan binlerce dolar kazananlardan olabilirsiniz. Siteye gitmek için tıklayın.

2- Twitch

Eğer oyun oynuyorsanız mutlaka Twitch’i duymuşsunuzdur. Ana duymayanlar için bir daha yazayım. Genel olarak kişiler oyun oynarken yayın açıyor ve sohbet ediyor. Platformdan para kazanmak için 2 temel yol var: Bağışlar ve Sponsorlar.

3- Airbnb

Son yıllardan sürekli revaçta olan Airbnb, yerel insanların gelen turistlere evlerini veya odalarını kiralaması ile çalışıyor. Eğer evinizi gereği gibi düzenlerseniz eminim burdan rahat bir şekilde para kazanırsınız.

4- Fotoğraf satmak

Bu iş tamamen sizin yeteneğinize kalmış, iyi fotoğraf çekebiliyorsanız Shutterstock gibi platformlar aracılığıyla para kazanabilirsin. Ama dediğim gibi tamamen yetenek işi, satış platformlarda sizin attığınız resimle aynı konuyu içeren on binlerce resim olabilir, sizinkini en öne çıkarmak size kalmış.

5- Blog açmak

Zorlu ama getirisi bol olan bir iştir, yeterli emeği verirseniz reklam getirisi sayesinde normal işinizden çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu iş için normal işini bırakanlar bile var. Yakın zamanda blog nasıl kurulur diye bir rehber atacağım. Eğer bu işe girmek istiyorsanız mutlaka bir göz atın.

6- Soru yanıtlamak

Justanswer, insanların sorduğu sorulara cevap vererek para kazanmanızı sağlayan bir platform. Fakat şu an Türkçe soru sayısı çok çok az, İngilizceniz iyiyse bir göz atın.

7- bionluk

Türkiye’nin fiverr’ı gibi bir şey.

8- sadeceOn

Aslında bu da bir freelancer sitesi ama daha kişisel yani demek istediğim eğer evde kolye yapıp satmak istiyorsanız sadeceOn sizin için daha uygun.

9- ArtıWay

Artıway sıfırdan para kazanmanızı sağlamaz sadece alışveriş yaptığınız paranın bir kısmını kurtarmaya yarar. Site şöyle çalışır, siz artıway’in verdiği kod veya url ile online alışveriş yaparsanız (pek çok sitede işe yarıyor) artıway kendi komisyonunu alır ve bir kısmını size verir.

10- Kıyafet satın

Bu çok kapsamlı bir konu isterseniz kendi ürününüzü üretin satın isterseniz Dropshipping yapın. Ne kadar kar edebileceğiniz tamamen size kalmış.

11- Yerel işletmelere hizmet vermek

Freelancer tavsiye etmeyen kullanıcıların tercihi bu seçenek olabilir, eğer programlama,grafik tasarım gibi alanlarda bilginiz varsa kendi şehrinizdeki yerel firmalara hizmet verebilirsiniz.

12- Web sitelerini test etmek

Günümüzde her gün binlerce yeni website kuruluyor. Bazıları siteyi test etmeleri için para ediyor. UserTesting, Userfeel gibi platformlarda website test ederek 15 $ gibi ücretler kazanabilirsiniz.

13- Dropshipping

Kar miktarı çok yüksek ama çok emek isteyen bir iş. Mantık olarak sistem bir satış platformunda bulunan ürünü (örnek: Aliexpress) diğer bir platforma (örnek: Amazon) koymanızla oluyor. Amazon’da sizin belirlediğiniz yüksek fiyatla ürünü alan kişi ödemeyi gerçekleştirdiğinde siz Aliexpress’ten ürünü satın alıp onun adresine kargoluyorsunuz.

14- Kurs hazırlamak

Eğer bir konu hakkında yeterli bilginiz varsa bilginizi kullanarak para kazanabilirsiniz! Yapmanız gereken Udemy gibi platformlarda öğretmen üyeliği açıp kursunuzu ücret karşılığında yayınlamak, ve bekleemekkk

15- Yandex Toloka

Yandex’in para kazanma platformu olan Toloka’da sistemin size vermiş olduğu görevleri yaparak para kazanabilirsiniz.

16- Editör olmak

Günümüzde blogların v.b çoğalmasıyla beraber editör ihtiyacı arttı, bilgi sahibi olduğunuz konu hakkında yazı yazıp para kazanmak istiyorsanız bu yolu seçebilirsiniz. Yazkazan.net, Makalebul.com gibi sitelerde makale yazıp para kazanabilirsiniz.

17- Dailymotion

Bir zamanlar YouTube’un rakibi olarak görülen Dailymotion, aynı YouTube gibi bir para kazanma sistemine sahip. Rakibine göre avantajı ise daha fazla ödeme yapması.

18- Uygulama kullanmak

Uygulama kullanarak para kazanmak, cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla beraber her gün daha çok rağbet gören bir alan. Uygulama test etmek gibi onlarca para kazanma yolu mevcut.

19- Instagram blogu açmak

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya olan Instagram’da blog açıp milyonlar kazanan insanlar bile var. Siz neden biri olmayasınız?

20- Instagram’da satış yapmak

Ürettiğiniz ürünleri Instagram’da satışa sürerek, gerekli reklamlarla binlerce lira kazanabilirsiniz.

21- Müzik dinlemek

Bu nasıl mümkün olur dediğini duyar gibiyim 🙂 Evet öyle, müzik dinleyerek para kazanmak mümkün. Ödedikleri miktar şarkı başına 0,1 $ gibi düşük bir mevla olsa da eğer severek yaparsanız para kazanmak. mümkün. (örnek site: www.musicxray.com)

22- Anket doldurmak

Büyük ihtimal bu yöntemi zaten duymuştunuz. AnketleKazan gibi sitelerde sadece anket doldurarak para kazanmak mümkün.

23- Oyun oynamak

Bu da Müzik dinleyerek para kazanmak gibi bir rüya, gerçek bir rüya. Günümüzde Second Life, Exodus 3000, Paid Game gibi oyunlardan büyük paralar kazanmak mümkün.

24- YouTube videoları hazırlamak

Ülkemizin sıkıntısı mı girişimci ruhumuzu temsil eden bir şey mi karar vermemiz mümkün değil ama para kazanma yöntemlerinden biri de YouTube videoları hazırlamak. Çektiğiniz videolara reklam ekleyerek para kazanabilirsiniz.

25- Sanal Asistanlık

Sanal Asistanlık son yıllarda yükselişe geçen bir meslek. Evinden çalışmak isteyenler, Office programları hakkında bilgili ve hızlı bir interneti varsa bu işi yapabilir.

26- Online mağaza açmak

Shopify, Buypasa gibi sistemleri kullanarak para kazanmak mümkün.

27- E-Ticaret sitesi açma

Online mağaza açmanın daha detaylısı olan işlem. Eğer sermayeniz varsa e-ticaret websitesi açmak sizin için getirisi yüksek bir iş olacaktır.

28- El yapımı ürün satmak

Evde kendi yaptığınız ürünleri Letgo, sahibinden gibi platformlarda satarak para kazanabilirsiniz. Ama tabii ki bu işe ciddi emek vermeniz lazım çünkü ilan için çektiğiniz fotoğraftan kullandığınız ipliğe kadar her şey kazanacağınız mevlayı etkiliyor.

29- Yurtdışından ürün alarak satmak

Bu eskiden yaptığım bir yöntemdi hala yapmak mümkün mü bilmiyorum, mantığı çok basit aliexpress’ten ürün alıyorsunuz ve Letgo, sahibinden gibi platformlarda satıyorsunuz. Eğer doğru ürünü seçerseniz yüzlerce lira kazanabilirsiniz.

30- Açık arttırma platformlarında satış yapmak

Türkiye’de pek çok sitede açık arttırma platformu bulunuyor. Birine giderek açık arttırma başlatabilirsiniz. (örnek: N11)

31- Eposta pazarlamak

Zor bir iştir fakat sabır edilirse yüksek mevlalar kazanmak mümkündür. Sosyal medya v.b aracılığıyla posta listeleri oluşturup ürün hizmet pazarlayarak bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

32- E-Book yazmak

Hayatımıza Wattpad ile giren e-book yazmak sizin yeteneğinize kalmış bir iş, eğer benim hayal gücüm iyi, güzel de kitap yazarım diyorsanız denemekten zarar gelmez.

33- Kitap seslendirmek

Bu da son günlerde talep gören bir iş, belli platformlarda daha önce yazılan kitabı seslendiriyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Ama bildiğim kadarıyla Audible gibi platformlar seslendirici ararken çok acımasız davranıyorlar.

34- Uygulama hazırlamak

Teknik bilgi gerektiren fakat projeniz tutarsa çok karlı çıkacağınız bir yoldur. Swift, Java gibi dillerle uygulama tasarlayıp markete yükleyerek bu yoldan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

35- Evdeki eşyaları satmak

Letgo gibi platformlarda evdeki kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.

36- Kripto paraya yatırım yapmak

Bitcoin, Ethereum gibi para birimlerine yatırım yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bitcoin satın almak için (btcturk.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir